rahat bir hamilelik için

2012-05-03 02:46:00
rahat bir hamilelik için |  görsel 1

Gebelik dönemi herkes için kolay olmayabilir ,öncelikle rahat bir gebelik dönemi için alınması gereken bazı önlemler bilinmelidir. Hamileliğinizin bilinçli olması çok önemlidir yani gebe kalma tarihini aşağı yukarı planlamış olmalı ve öncesinde doktora giderek folik asit takviyesi,demir oranınızın ne olduğu,ailede akdeniz anemisi olup olmadığı veya hormonlarla ilgili testleri yaptırmış olmalısınız.

Bu teknik konuları hallettikten sonra rahat bir hamilelik dönemine başlayabilirsiniz.Aydan aya gideceğiniz rutin kontrollerlede bebeğin  ve kendinizin sağlığını takip ettirmelisiniz.Doktorunuzun size yaptırmanızı söylediği testleri atlamadan yaptırınız çünki çocuğunuzun sağlıklı doğması artık çok ekstra bir durum olmadıkça sizin elinizde.

Yediğimize içtiğimize de dikkat etmeliyiz örneğin her istediğimizi yemek hamilelikte normal karşılansada kontrolü elden bırakmamak en güzelidir.Günde 2 litre su içmek,çok yağlı ağır baharatlı yememek ve kilo yapıcı hamur işleri yerine meyve,sebze ,et ,süt,yoğurt,omega-3 almak yani balık ve cevizi düzenli tüketmek tavsiye edilenlerin başında gelmektedir.

Tabi huzurlu bir hamilelik için stresli ortamlarda bulunmamakta çocuğun ve annenin psikolojisi açısından büyük önem taşımaktadır.Yürüyüş stresi atmanın en güzel yoludur oksijeni bol yeşil alanlarda veya deniz kıyısındaki yürüyüşler hem güzel bir egzersiz hemde stresi atmanın en basit yoludur.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz